Sklep

Kolor

Zestaw?

Cena

 • -
Filtruj
Zamknij
Znaleziono 446 produktów
Sortuj:
Znaleziono 446 produktów

Wyposażenie salonów kosmetycznych

W ostatnich latach można zauważyć znaczny wzrost popularności wszelkiego rodzaju salonów kosmetycznych, gabinetów piękności, pracowni fryzjerskich i mini SPA. Nic dziwnego, ponieważ zarówno kobiety, jak i mężczyźni — i to w różnym wieku — zwracają coraz większą uwagę na swój wygląd oraz stan skóry i włosów. I chociaż domowe kosmetyki oraz urządzenia do pielęgnacji ciała są z każdym rokiem znacznie lepszej jakości, to nie da się ukryć, że niektóre zabiegi można wykonać tylko w profesjonalnych punktach. Jednak ze stale rosnącą popularnością wiąże się jeszcze jedna kwestia, a mianowicie większy nacisk na odpowiednią aranżację takich miejsc. Klienci mają wręcz nieograniczony dostęp salonów kosmetycznych i gabinetów fryzjerskich, więc w wielu przypadkach kierują się nie tylko ich ofertą, ale również pierwszym wrażeniem. A je tworzy właśnie wyposażenie, czyli meble, fotele oraz sprzęt. Warto więc zadbać o ten aspekt w swojej placówce, aby zwiększyć szansę na pozyskanie nowych klientów i jednocześnie stworzyć miejsce, do którego będzie się chciało wracać.

Profesjonalizm w estetycznym wydaniu

Wyposażenie salonów urody pełni dwie podstawowe funkcje. Pierwszą jest kwestia typowo praktyczna, czyli możliwość świadczenia usług na najwyższym poziomie. W końcu pod określeniem "wyposażenie" kryje się bardzo dużo elementów, które składają się na ogólny obraz salonu. Jest to między innymi fotel kosmetyczny, który może być po prostu wyposażony w kilka opcji regulacji odchylenia, ale może również być wygodny dla użytkownika i dodatkowo stanowić estetyczne uzupełnienie całego salonu. Tej jeden przykład pokazuje, że meble kosmetyczne są nie tylko produktem, który pozwala wykonywać swoją pracę, ale także czynnikiem wpływającym na ogólną opinię, którą wyrobi sobie klient. Podobnie jest z całą resztą wyposażenia, ponieważ nawet podgrzewacze do wosku, pochłaniacze pyłu albo lampy UV mogą mieć ogromne znaczenie przy całościowej ocenie przez klienta. Z drugiej strony postawienie tylko na funkcję estetyczną również mija się z celem, bo nawet najładniejsze wyposażenie nie pomoże, jeśli nie pójdzie za tym nic więcej. Trzeba znaleźć tzw. złoty środek i mamy pewność, że z naszym sklepem internetowym to się uda, ponieważ postawiliśmy na kompleksową ofertę wyposażenia do salonów urodowych.

Rodzaj wyposażenia w salonach kosmetycznych

Na rynku można znaleźć szeroki wybór wyposażenia kosmetycznego, bo pod tą kategorią nie kryją się tylko meble kosmetyczne, ale również wszelkiego rodzaju urządzenia, dzięki którym można przeprowadzać profesjonalne zabiegi (np. peeling kawitacyjny, depilacja woskiem, mezoterapia mikroigłowa itd.) oraz elementy dekoracyjne nadające salonom niepowtarzalnej atmosfery. Nie można również zapominać, że w takich miejscach niezwykle ważna jest dbałość o higienę, więc warto również zainwestować w odpowiedni sprzęt dezynfekujący — najlepiej taki, który stylistycznie wpasuje się wygląd całego pomieszczenia. I o ile można sobie pozwolić na rezygnację z dekoracyjnych dodatków, to wszystkie pozostałe elementy są wręcz niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdego salonu kosmetycznego. Oczywiście, wybór poszczególnych mebli i urządzeń uzależniony jest w dużej mierze od rodzaju świadczonych usług, bo innego wyposażenia potrzebują stricte salony urodowe, innego pracownie fryzjerskie, a jeszcze innego strefy SPA&Wellness. Jednak bez względu na branżę należy zadbać o wysoką jakość wyposażenia, ponieważ jest ono najlepszą wizytówka danego miejsca.

Wyposażenie salonu kosmetycznego — meble i urządzenia

Trudno stworzyć uniwersalną listę mebli oraz urządzeń, które powinny się znaleźć w salonie kosmetycznym, bo jego wyposażenie może zależeć od wielu czynników: rodzaj usług w ofercie, dostępna przestrzeń, doświadczenie i liczba pracowników, a nawet lokalizacja, gdyż w dużych miastach może być większe zainteresowanie rzadziej spotykanymi zabiegami, do których nierzadko potrzeba specjalistycznego sprzętu. Pomimo tego stworzyliśmy stosunkowo krótką listę mebli i urządzeń do gabinetów urody. Oczywiście jest ona poglądowa, ale wierzymy, że może okazać się przydatna dla osób, które planują otwarcie swojego punktu, jego renowację albo rozszerzenie oferty.

Urządzenia i meble kosmetyczne:

 • fotel kosmetyczny (elektryczny),
 • taboret kosmetyczny,
 • stolik kosmetyczny,
 • stolik do manicure i pedicure,
 • łóżka do masażu,
 • akcesoria kosmetyczne,
 • lampy kosmetyczne,
 • odzież kosmetyczna,
 • kosmetyki,
 • kombajny kosmetyczne,
 • sterylizatory,
 • pochłaniacz pyłu,
 • myjki ultradźwiękowe.


Powyższa lista z pewnością nie wyczerpuje tematu, ponieważ pod każdym hasłem kryje się szeroka podlista (np. fotele kosmetyczne można pogrupować ze względu na kolor, funkcjonalność, zastosowanie, cenę itd.). Jednak z pewnością te kilkanaście wymienionych wyżej podpunktów daje już pewne wyobrażenie na temat wyposażenia w salonach kosmetycznych i będzie dla Was sporym ułatwieniem podczas aranżacji własnej placówki.

Wyposażenie pracowni fryzjerskiej — meble i urządzenia fryzjerskie

Tak, jak wspomnieliśmy wyżej, drugim rodzajem salonów są pracownie fryzjerskie, których rodzaj działalności jest nastawiony na całkowicie inną pracę. W związku z czym wymaga innego zaopatrzenia i innej aranżacji. I znowu, ostateczny wybór sprzętu jest kwestią indywidualną, chociaż zróżnicowanie jest tutaj troszkę mniejsze niż w przypadku gabinetów urody. Pomimo tego, opcje wyboru nadal są bardzo duże.


Urządzenia i meble fryzjerskie:

 • fotele fryzjerskie (myjnie),
 • akcesoria fryzjerskie,
 • myjnie fryzjerskie,
 • pomocniki fryzjerskie,
 • kosmetyki do pielęgnacji włosów,
 • konsole fryzjerskie,
 • odzież ochronna,
 • kuferki i stanowiska fryzjerskie,
 • sprzęt do czyszczenia i dezynfekcji.


Tutaj również nasza powyższa lista nie wyczerpuje całkowicie tematu, jednak ponownie daje dość dobre rozeznanie na temat wyposażenia niezbędnego w pracowniach fryzjerskich. Zdarza się również, że niektórzy fryzjerzy świadczą dodatkowe usługi (np. regulacja brwi, depilacja woskiem bądź pielęgnacja dłoni), więc w takim przypadku wyposażenie swojego gabinetu należy rozszerzyć o urządzenia kosmetyczne, np. stolik do manicure i pedicure.

Strefa SPA&Wellness — wyposażenie i urządzenia kosmetyczne

Strefy SPA&Wellness to nietypowe miejsca, w których większy nacisk kładzie się na relaks niż na zabiegi stricte kosmetyczne. Oczywiście, wielokrotnie te dwie opcje się ze sobą łączą, jednakże nie ma żadnych wątpliwości, że to właśnie maksymalny wypoczynek jest na pierwszym miejscu. Co to oznacza w praktyce? Odpowiednią, czyli dostosowana do potrzeb i wymagań klientów, aranżację. W związku z tym przedstawiamy poniżej krótką listę urządzeń i mebli, które najczęściej można spotkać w takich miejscach.

 • łóżka do masażu,
 • fotele SPA
 • akcesoria kosmetyczne,
 • kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów,
 • stoliki i taborety kosmetyczne,
 • odzież.


I chociaż ta lista jest zdecydowanie krótsza, to można ją znacznie rozszerzyć, ponieważ wszystko zależy od rodzaju świadczonych usług. W końcu w wielu przypadkach w strefach SPA nie ogranicza się tylko do masażu. Wprost przeciwnie — to kompleksowa pielęgnacja ciała zapewnia najlepszy relaks dla użytkowników. A wtedy trzeba dobrać sprzęt urządzenia kosmetyczne z powyższych list.

Sklep internetowy z wyposażeniem kosmetycznym

W naszym sklepie internetowym znajdziesz niezbędne meble fryzjerskie i kosmetyczne oraz pozostały sprzęt, który pozwoli Ci odpowiednio zaaranżować swój salon. Jest tutaj wszystko, czego potrzebują profesjonaliści, a każda z kategorii ma swoje podkategorie, co pozwala na lepszą nawigację po samym sklepie. Mamy tutaj kosmetyczne meble, hydrauliczne fotele, lampy, stoliki i akcesoria. A to wszystko w super cenie. Co więcej, znajdziesz u nas także promocje, nowości i dokładne opisy produktu, co jeszcze bardziej ułatwia zakupy, A gdyby cena okazała się delikatnie za duża, to można ją rozbić na wygodne raty, dzięki czemu nie trzeba rezygnować z wysokiej jakości na rzecz oszczędności. Jeśli więc szukasz najlepszego sprzętu kosmetycznego do swojego salonu, to koniecznie sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy.


Newsletter